Güvenli İnternet

Güvenli İnternet Nedir ?

Sizi İnternet’teki uygunsuz içeriklerden ve zararlı İnternet sitelerinden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir. Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur.

Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar. İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değiştirebilir, isterseniz güvenli internet hizmetinden vazgeçebilirsiniz.

Nasıl Profil Seçilir ?

Güvenli Internet

Güvenli İnternet Hizmeti almak için İnternet Servis Sağlayıcınızın İnternet sitesi üzerinden işlem yapabilir ya da İnternet servis sağlayıcınıza telefon edebilirsiniz.

Aynı yolla, istediğiniz zaman, ücretsiz olarak profilinizi değiştirebilir ya da güvenli internet hizmetini almayı bırakabilirsiniz.

Profilde Neler Var ?

Çocuk ve Aile iki farklı profilin isimleridir. Fakat aile veya çocuğun herhangi bir profili kullanması zorunlu değildir. Anne babalar da çocuk profili kullanarak İnternetteki günlük işlerini halledebilirler.

Güvenli İnternet Çocuk Profili : Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki internet sitelerine erişilebilen profildir. Güvenli internet çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık internet uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu internet siteleri,tatil, özel şirketlerin internet siteleri, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden internet sitesine erişebilirsiniz.

Güvenli İnternet Aile Profili : Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki internet sitelerini engelleyen profildir. Çocuk profiline ek olarak kişisel internet sitelerine, forum ve paylaşım gibi internet sitelerine erişim sunar.
Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.

– Güvenli İnternet Hizmeti nedir?
– Güvenli internet profilleri
– Hangi profili seçmeliyim
– Güvenli internet hizmetini nasıl alabilirim?
– İnternet siteleriyle ilgili ihbar ve itirazlar
– Güvenli internet profilinden nasıl çıkarım?
– İnternet ‘te güvenlik!
– İnternet ‘in bilinçli ve güvenli kullanımı
– İnternet kullanımında ailelere tavsiyeler
Güvenli İnternet Hizmetini kullanmaya başlamak için İnternet sitemize, Çağrı Merkezimize veya Ofislerimize başvurabilirsiniz.

Sizlere İnternetin olası zararlarından korunmak için Çocuk ve Aile Profili olmak üzere iki farklı seçenek sunulmaktadır.
Güvenli internet hizmeti ücretsizdir ve program kurulumu gerektirmez.