Kablonet

Kablonet (Uydunet), Kablo fiber altyapısı üzerinden bilgisayara bağlanan bir Kablonet modem ile telefon hattına hiçbir ihtiyaç duyulmadan abonelerin internete bağlanmalarını sağlayan bir sistemdir. Günümüzde eski adı Uydunet adı ile bilinen Kablonet, KabloTV şebekelerinin bant genişliği sayesinde ve iki yönlü iletişim altyapı üstünlüğü faktörü ile internet, data ve interaktif hizmetler konusunda rakipsiz bir altyapı hizmetine sahip olmaktadır.

Kablonet (Uydunet) Avantajları Nelerdir?
Kablonet’e erişim Kablo TV’nin altyapısı üzerinde yapılacağı için internet hızının ve ping süresinin mesafe veya kötü hava koşullarından etkilenmesi gibi herhangi bir durum söz konusu olmaz. Fiber altyapıya sahip olmayan sistem kullanıldığında mesafenin artması ile beraber internet hızında kalitesizleşme ve ping sürelerinde artış ortaya çıkar.

Kablonet (Uydunet) kablo internet bağlantısı KabloTV altyapısının üzerinden gerçekleştirildiği için 22 şehirde KabloTV hattı üzerinden müşterilere internet hizmeti sunulabiliyor. KabloTV şebekesi olmayan bir yerden Uydunet ve Teledünya gibi Türksat A.Ş.’ye ait hizmetlerden faydalanılması mümkün değil.

Aynı zamanda Kablonet (Uydunet) abonesi olmak için telefon hattına da ihtiyaç yok. Bu uygulama kablonet aboneleri için ek bir fırsattır.

Eğer istenirse Kablonet (Uydunet) ile Statik IP yani sabit ip adresi alınabilir ve kurumsal hizmet de verilebilir. Aynı zamanda IP blok talebinden bulunmak da çok kolay. Uydunet’te müşterilerin maksimum 128 adet ip satın almak mümkün.

Kablonet (Uydunet) Kampanyaları Nelerdir?
Kablonet aboneliğinde sabit bir ücret ödenerek 7 gün ve 24 saat boyunca 1 Mbps’den 25 Mbps’ye kadar hız alternatiflerinden bir tanesini seçerek en uygun fiyata sınırsız internet tarifesi ya da Kullandığın Kadar Öde tarifesi tercih edilebilir. Kullandığın Kadar Öde tarifesi Kablonet (Uydunet)’in müşterilerine sunduğu oldukça etkili internet kullanım tarifelerinden bir tanesidir. Eğer belli bir süre İnternet paketi yoğun olarak kullanılmayacaksa Kullandığın Kadar Öde tarifesine geçmek oldukça cazip olur. Çünkü bu tarife dahilinde tarifenin aboneleri yalnızca kullanmış oldukları data miktarına bağlı olarak belirlenmiş olan ücret için ödeme yaparlar. Böylece kullanmadıkları internet paketi için ödeme yapmış olmazlar.

Kablonet’te “Kullandığın Kadar Öte” tarifesi dahilinde müşteriler kendi kullanımlarına ve ihtiyaçlarına en uygun tarifeyi kendileri belirleyebilirler. Eğer 1 GB Kullandığın Kadar Öde tarifesi tercih edilmiş ise bu limitin aşılması halinde aşılan her 1 GB için aboneler yalnızca 3 TL gibi bir ücret ödemek durumunda kalırlar. Bu sayede Kullandığın Kadar Öde tarifesinin aboneleri kendi fatura tutarlarını da kendileri belirlemiş olurlar. Ancak ilk olarak mecburiyetten 1 GB kota alınması gerekir. Yani Kullandığın Kadar Öte tarifesi 1 GB kota ile başlar. Bundan sonra herhangi bir kota kullanımı yapılmazsa herhangi bir ücret de ödenmez.

Kablonet (Uydunet) ile upload ve download gibi iki yönlü işlemleri eş zamanlı olarak oldukça hızlı bir şekilde ve kesinti ya da yavaşlama yaşamadan yapmak mümkün olur. Çünkü Uydunet ve Kablonet ile seçilmiş olan hız “gerçek” hız olmaktadır. Böylece abonelerin gerçekten de satın aldıkları hız ile kullandıkları hız aynı olmuş olur.
“Kablonet Kullandığın Kadar Öte tarifesinden kota aşımı nasıl takip edilebilir?” şeklinde düşünenler için de Uydunet müşterilerine oldukça kullanışlı ve etkili bir imkan sunar. Uydunet’in Kullandığın Kadar Öte tarifesinde geçerli olan bu etkili sistem sayesinde müşteriler internet sistemlerini sürekli kontrol ederek kendi limitlerini kendileri koyabilirler. Kullandığın Kadar Öde tarifesinde internet data trafiği 6 saatte bir güncellenir. Bu güncelleme de online.turksat.com.tr üzerinde müşteri kullanıcı numarası ve şifresi ile kolay bir şekilde takip edilebilir. Böylece fatura tutarını belirlemek çok daha kolay olur ve aboneler fatura ödeme zamanı beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşmak durumunda kalmazlar.

Kablonet kullanıcıları Kablo TV altyapısının televizyon ve etkileşimli hizmetleri sunma konusunda rakipsiz olmasına bağlı olarak televizyon izleme konusunda ve VOIP, PPV gibi alternatif hizmetlerden yararlanma konusunda diğer internet kullanıcılarına göre çok daha avantajlı bir konuma geçmeleri bir geçerler.

Kablonet Bilgi ve Abonelik için 0850 888 0 126

Türksat Kablonet Fiber İnternet